Usposabljanja

Dialog mladih! Notranjsko-kraške regije

29. marec 2012 ob 8.30, Mladinski center Postojna

Mladi se zopet zbiramo z namenom, da pokažemo, da nam ni vseeno. Ključno vprašanje je, kaj lahko –mladi storimo, da postanemo bolj aktivni v družbi in na kakšen način si lahko zagotovimo večjo zaposljivost. To je priložnost, da prideš zraven, prispevaš svojo energijo in pomagaš ter sodeluješ v projektu Dialog mladih!

Prijava na dogodek je obveznaPrijava >>

Aktivno sodelovanje mladih pri odločitvah in dejavnostih na lokalnem in regionalnem nivojuje ključnega pomena, če hočemo zgraditi bolj demokratično, vključujočo in uspešno družbo. Bistvo vključevanja in aktivnega državljanstva je, da imamo mladi MOŽNOST, PROSTOR in PODPORO, da lahko sodelujemo in vplivamo na odločitve ter se lahko vključujemo v akcije in aktivnosti, s katerimi prispevamo h kakovosti življenja v lokalni skupnosti in širše, v celotni družbi.

Najbližje mladim so lokalna in regionalna okolja, ki imajo pomembno vlogo pri spodbujanju našega sodelovanja v lokalnem življenju na vseh področjih našega življenja.

S tem namenom sta Mladinska mreža MaMa in Mladinski svet Slovenije pripravila nacionalni projekt strukturiranega dialoga mladih, mladinskih organizacij in mladinskih centrov, drugih organizacij civilne družbe ter lokalnih in nacionalne oblasti za doseganje skupnih ciljev na področjih, opredeljenih v prenovljenem okvirju za evropsko sodelovanje na področju mladine, s poudarkom na zavedanju kompetenc, pridobljenih v procesu participacije mladih, ki prispevajo k večji zaposljivosti mladih.

Strukturirani dialog na področju mladine je namreč instrument, s katerim se mladi, mladinske organizacije, mladinski centri in raziskovalci ter ostala zainteresirana javnost s področja mladine, aktivno vključujejo v politični dialog z odgovornimi za mladinsko politiko v povezavi z evropskimi temami in politikami EU, ki jih zadevajo. Poteka od lokalne, regijske ravni do nacionalne in pripelje do zaključkov na evropski ravni.

DIALOG MLADIH izpostavlja zaposljivost mladih v Sloveniji kot najpomembnejši izziv na področju mladinske politike. Hkrati pa tudi opredeli mladinsko delo kot varen prostor,kjer so, preko mladinskih organizacij in mladinskih centrov, omogočeni možnost, prostor in podpora mlademu človeku, da dela napake, se iz njih uči in pridobiva prepotrebne ključne kompetence in veščine za nadaljnje življenje, s čimer veča svojo zaposljivost. Preko aktivne participacije mladi dobivamo ključne kompetence in večamo svojo zaposljivost, hkrati pa se gradimo v aktivne državljane, ki prispevajo k razvoju skupnosti, v kateri živimo.

DIALOG MLADIHzato tudi poudarja potrebo lokalnih skupnosti kot nacionalne oblasti, da prepozna in podpira razvoj kot tudi večanje kvalitete mladinskega dela v državi, PREKO KREPITEV MLADINSKIH ORGANIZACIJ IN MLADINSKIH CENTROV.

Spremljajte nas na Facebooku!

NVO Dogodki

 

Aktualni razpisi


Kontakti

Sedež: Vilharjeva ulica 14 Pisarna: Veliki Otok 44b 6230 Postojna
Tatjana Rant
vodja projekta
Tina Žigon
strokovna sodelavka
Samo Vesel
strokovni sodelavec

Naložbo sofinancira Republika Slovenija iz Proračuna RS za leto 2019–2023 v okviru proračunske postavke PP 180151 – Sklad za nevladne organizacije.